Kartvizitler

Kartvizit, genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 – 5,5 cm, boyu için 8-9 cm’dir.

Standart Kartvizit

Uluslararası kabul görmüş kartvizit ölçüsü 85.6 х 53.98 mm’dir (veya 85 х 55 mm’dir). Banka kartları gibi bu kartvizitler de çoğu cüzdan ve kartvizit kutusuna mükemmel bir şekilde uyar.

Kabartma Laklı Kartvizit

Kabartma laklı kartvizitlerde, kartınızın üzerinde istediğiniz bir bölüm kabartmalı olarak basılır. İster adınızı isterseniz de logonuzu kabartmalı bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Gofreli kartvizit olarak da adlandırılır.

Tuale Fantazi Kartvizit

Tuale fantazi kartvizit, gözle ve elle dışarıdan fark edilebilen pürüzlü bir yapıya sahip olan kağıttan yapılmaktadır. Genellikle düz bir görüntü istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir kağıt türüdür. Tuale fantazi kartvizitin en büyük dezavantajları arasında selafon uygulanamıyor olması gelir.

Kraft Kartvizit

Kraft kartvizit  kendine özgü doğal görünümlü kâğıtlıyla kendisini tüm türlerden ayıran çok hoş bir kartvizittir. Doğal rengi ile bir işletmenin şıklığını ve sadeliğini yansıtmasına büyük katkıda bulunur. Kraft kartvizit kâğıttı genellikle doğal kahverengiye yakın bir renge sahip ve oldukça şık durmaktadır.

PVC Kaplı Kartvizit

Plastik kartvizit ya da diğer adıyla PVC kaplama kartvizit dikkat çekmek isteyenlerin ilk tercih ettiği çeşitlerden. Dayanıklılık ve estetik özelliğiyle öne çıkan plastik kartvizit örnekleri gün geçtikçe artıyor. Kağıt üzerine yapılan PVC kaplama yöntemi ile kartvizitler dış etkilere, neme karşı dirençli olması ile uzun süre saklama avantajı da sunuyor. PVC kaplı kartvizit baskıda kalite ve uygun fiyat önemlidir.

Sıvama Kartvizit

Sıvama kartvizit 2 veya 3 kart tabakasının üst üste yapıştırılarak elde edilen daha kalın tabakadan imal edilen kart çeşididir. Günümüzde genel olarak 350 gramlık 2 tabaka birleştirilerek 700 gramlık bir baskı kalıbı elde edilir.

Şeffaf Kartvizit

Şeffaf kartvizitler genellikle PVC denilen yine şeffaf olan plastik bir malzemeden üretiliyor. Bu malzemenin kağıt kartvizitlere göre daha dayanıklı olması en önemli avantajlarından biridir. Kağıt kartvizitlere göre fiyatları daha pahalıdır fakat daha uzun sürelerle bozulmadan kalabilir.

Kare Kartvizit

Kare kartvizit ise kare şekli ile görsel olarak dikkat çekici olan bir kartvizit alternatifidir. Kare formu, dikkat çekici olmakla birlikte, minimal bir tasarım ortaya koyar. Bu sayede hem farklı olmak isteyenlere hitap eder, hem de daha az bilgi sunarak, göz yorucu karmaşadan uzak durmuş olur.

Takvimli Kartvizit

Takvimli kartvizitler ile aslında müşterinize işlerine çok da yaramayacak bir kâğıt parçası vermek yerine kullanabilecekleri bir hediye vermektir. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kartvizitlerin yüzde 88’i verildikten sonraki 1 hafta içerisinde atılıyor.

Kabartmalı (Gofre) Kartvizit

Kartvizitte istediğiniz herhangi bir bölgeye klişe ile kabartma yapılır, aynı zamanda  üzerine altın varak yaldız, gümüş varak yaldız ve kısmi lak atılabilir.

 

Menü